Welco alistati kindlalt!

25.02.2017 pidasid meie mehed oma viimase kohtumise enne hooaega EJL Halliturniiril, kus vastaseks oli käesoleval hooajal Esiliiga A tasemel mängiv Tartu JK Welco meeskond. Kohtumine oli peaprooviks nädala pärast algavaks 2017 hooajaks, kus avamängus minnakse kokku vana tuttava Kohtla-Järve JK Järve vastu. Eilne mäng algas oponentide mõlemapoolse kompamisega ja erilist üleolekut kumbki meeskond ei saavutanud. Pigem püüti saada kontroll enda kätte, kuid lihtsad sööduvead vastase poolel said saatuslikuks mõlemale satsile. Kui esimene ärev moment, millest Welco võinuks juhtima minna toimus Vändra värava all, siis mida aeg edasi seda kindlamini Vändra pallurid ennast tundsid ja oma mängu peale suruma hakkasid. Võimalusi realiseerimiseks mängiti välja varemgi, kuid oma esimese tabamuse meie võistkonnas sai kirja värskeim täiendus Aare Avila, kes mängu 43. minutil karistusalas pöörata sai ja palli kindlalt värava tagumisse ülanurka lõi. Esimesel poolajal tehti ka väiksemat sorti ajalugu Vändra jalgpallis, kui meie poiste ridades lõi kaasa ka Eesti A koondist esindanud Karl Palatu, kes valmistub peagi algavaks Premium liiga hooajaks. Samuti sai oma minutid kirja nii Pärnus, kui Levadias meie poistele palju peavalu valmistanud, kuid seekord Vändra värve kaitsnud Kristen Saarts, kes tegi seekordki väga korraliku esituse.

Teine poolaeg jätkus jällegi pigem vändrakate juhtimisel ja kaua ei tulnud oodata, kui Ranet Lepik nurgalöögist välja suunatud palli 20 meetril omaks sai ja selle kenasti 2:0 seisuks 51. minutil värava ristnurka saatis. Peale teist väravat mäng pisut rahunes ja ilmnes aina rohkem lohakusi, mille tartlased ka kenasti ära kasutasid ja tunni möödudes tuldi taas mängu tagasi lüües 2:1. Elektrikute värav äratas taas karud unest ja kõigest kolme minutiga tabas vastaste väravat Ander Paabut, kes on ka meie poiste parim väravalööja senistes kontrollkohtumistes. Seisult 4:1 enam võitjas kahtlust ei tekkinud, kuid mäng ei olnud veel lõppenud. Mängu 74. minutil juhtus väljakul midagi sellist, mis sinna kuidagi ei kuulu. Nimelt ebaõnnestus vastane mitmendat korda järjest palli äravõtmisel Martin Pärna vastu, kes peale tagant tehtud viga palliga Welco mängijat tabas, mis oli loomulikult ebasportlik ja kole tegu. Sellepeale ägestus aga tartlaste kogenud mängumees Taavi Vellemaa, kelle kogemusest võinuks oodata, et sekkub olukorda rahustama ja lahendama, kuid mees mõtles hoopis kätega asju klaarima hakata. Kui ühekordsest tõuklemisest näkku ei piisanud, saatis sama mees veel kord ühe obaduse Martinile lõua alla, mis ei jäänud ka kohtunikule märkamata ning punane kaart saatis mängumehe pisut varem pesema. Oma kollase teenis ka Martin, kelle käitumine osaliselt algatas ebavajaliku rüseluse. Loodame, et mõlemad meeskonnad õpivad vigadest ja selliseid jamasid hooajale kaasa ei võeta. Kümme minutit enne kohtumise lõppu kostitas Toomas Mangusson vastaseid veel ühe väravaga ja seisul 5:1 kohtumine ka lõppes. Seis võinuks kasvada ka veel suuremaks, kuid kahjuks mitmeid 100% võimlausi seekord veel meie ründajatel realiseerida ei õnnestunud. Ka Welco võistkond pidanuks kirja saama oma teise, kuid Hans oli tasemel ja likvideeris Tartu ründaja lähilöögi kena tõrjega.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kolm hallis peetud mängu olid väga vajalikud ja ettevalmistus jätkub ka esimeses hooaja ringis, kuna iga mänguga, mis saalist välja saadi suurele platsile, meie poiste mäng paranes, kuid kindlasti on asi väga kaugel veel parimate päevade mängust.

Koosseis: Hans Naano, Toomas Mangusson, Toomas Eier, Karl Palatu (46. Ronek Saal), Maigo Vaakmann, Rein Kontus (55. Jargo Pert), Ranet Lepik, Aare Avila (46. Gerth Kaas), Kristen Saarts (46. Martin Pärn), Mihkel Jürgenstein, Ander Paabut.

Täname Tartu JK Welcot mängu eest ja soovime neile kannatlikku meelt ja palju võitlust algaval Esiliiga hooajal!