Tehtud!

Tehtud!

Pühapäeval oli kogunenud Türi metsakombinaadi staadionile hulgaliselt rahvast jälgimaks Vändra JK Vapruse ja Rapla JK Atli vastasseisu. Kohtusid turniiritabeli esimene ja viimane meeskond. Mängu tegi eriliseks see, et meie poistele piisas viigist kindlustamaks sellel aastal esikoht ja otsepääs tagasi II liigasse. Kohtumise eel nõudis treener kiiret väravat ja seda kohe otsima mindigi. Üliraskel väljakul oli väga keeruline kiiret ja kvaliteetset mängu mängida ja sellest olenevalt esimesed üritused luhta ka läksid. Aga, kui mängitud oli umbes 10 minutid, sai kodumeeskond siiski oma tahtmise. Nimelt ülikõrgelt mänginud külalised eksisid suluseisu tegemisel ja väike Tom 1vs1 vaheltsööduga oligi. Külma kõhuga vormistas mees oma selle hooaja 16 kolli seisuks 1:0. Kohe järgnesid võimalused Arturil ja Ranetil, kes aga ülesannete kõrgusel siiski ei olnud. Vändra jätkas tormiliselt, samas ka külalised üritasid mängida söödumängu jalalt jalale ja vahepeal tekkis küsimus, miks see meeskond küll viimasel kohal asetseb. Aga vastus ei andnud kaua oodata. Olen nõus, et kaitseliini kõrgele nihutamise tõttu olime suluseisus umbes 25 korda, kuid kaua sa ikka eksimatult mängid. Paremate oskuste juures võinuks kodumeeskond pea iga rünnak 1vs1 puurimehega käia. Ka teine ja mitmed järgmised väravad tulid just sellistest olukordadest, kust vastase kaitseliin vaid ühe sööduga välja mängiti. Esimesel poolajal sai jala valgeks veel Karel Otto, kes realiseeris oskuslikult Ranet Lepiku täpse söödu. Enne ja peale teda sahistas väravavõrku kahel korral veel Toomas Mangusson ja kaua oodatud kübaratrikk oligi tehtud. Poolaja viimastel minutitel seikles ka Rapla sats omade karistusalas, teenides välja kindla penalti, mis sai alguse Vändra poiste kiirustamisest tekkinud rumalusest. Penalti tõrjumisel Toivole mingit võimalust ei jäetud, ning puhkama mindi 4:1 seisult.

Teine poolaeg algas selgesti külaistele natuke paremini, kui kodus mänginud meeskonnale. Tundus, et Rapla pallurid soovivad kõigest väest mängu tagasi tulla, kuid peale poolikute ürituste ja kauglöökide, mis Toivole raskusi ei valmistanud, siiski välja mängida ei suudetud. Aja möödudes said paremini mängu käima ka Vapruse pallurid, mis võis olla tingitud ka vastase väsimusest. Omad käigud lisati veel puhanud ja värskete meeste väljakule toomisega, millega seekord vastased aga hiilata ei saanud, kuna kohale oldi ju tuldud täpselt 11 mehega. Esmalt said teenitud puhkusele kõvasti tööd teinud nooruke Mihkel Jürgenstein ja Rein Kontus, keda asendasid vähemänginud Jaanus Jõulu ja Jaagup Valma. Ei pidanudki kaua ootama, kui sellel päeval hoos olnud Toomas lisas oma kontole kauni ületõstega juba neljanda värava, millega vastane selgelt murtud oli. Peagi said puhkust veel suur Tom, Ranet ja Maigo, kelle asemele jooksid oma võimalust kasutama Sirmo, Erik ja Silver. Viimasel tekkis võimalus skoorida kohe esimesest puutest, kuid terav löök lendas napilt üle värava. Enne kui Sirmo oma jala valgeks sai, arvas Mangusson Toomas, et neli väravat mängust on temale vähe, ning koksas oma kontole veel viiendagi tabamuse. Nagu enne mainitud, sai jala valgeks ka Sirmo, kelle kasti saadetud sööt kõrge kaarega väravavahi selja taha maandus. 7:1 ja võimalusi tekkis veel. õnne prooviti kaug-ja karistuslöökidest, kuid sellest edu ei saavutatud. Ka Rapla ei saatnud korda midagi märkimisväärset, millest võinuks värav sündida. Välja võideldi küll mõni nurgalöök, kuid ei midagi enamat. Samas kui lasti lükkasid ka nemad üsnagi korralikku söötu. Erilise julgustükiga sai hakkama aga Mihhail. Mees võitis keskkaitses palli, kogus hoogu, möödus esmalt poolikutest, seejärel kaitsajatest, löömise asemel üritas mööduda ka väravamehest, kes aga suurel hool liigelnud mängumehe jalust niitis. Kahju, et Miša ei suutnud olukorda realiseerida, sest ettevõtmine oli väga ilus. Penaltipunktile asetatud palli taha asus aga meie puurilukk Toivo, kes peale vilet kena punkti pani ja kera võrku veeretas, millega üheskoos meie Vändra esinduse ka tulevaks hooajaks aste kõrgemale II liigasse viis. Edasime virrvarr toimus peamiselt rapla värava lähistel, kuid rohkem väravaid seekord kummalegi poolele ei löödud.

Kohtumise lõppedes oli seis 8:1 kodumeeskonna kasuks. sellega kindlustati kindel esikoht liigas. Peale seda vooru kindulsats liigas teise koha tugevalt esineneud Keila JK meeskond, kes ootab vastast üleminekumängudeks pääsemaks samuti II liigasse. Selgeks said ka kaks  väljakukkujat, kelleks on see aasta PSK Alexela ja Rapla JK Atli. Enne aga tuleb põhihooajal kõigil pidada veel kaks kohtumist, milles on nii mõnelgi meeskonnal ühtteist tõestada.

Täname Rapla mehi mõnusa mängu eest ja soovime neilegi edaspidiseks vaid edu ja õnne!

Your rating: Puudub Average: 5 (2 votes)