Naised kaotasid viimased 15 minutit

Oma selle aasta neljandas kohtumises pidi meie naiskond tunnistama FC Flora II 4:0 paremust. Vastane oli tabeli liider enne seda kohtumist ja jätkab samal positsioonil uhkes üksinduses ka peale tänast. Olude sunnil jooksime täna väljakule ilma kahe kindla lülita Grete Ojala ja Reili Arumäeta, kes eelmises kohtumises said sedavõrd tugevasti vigastada, et seekord pidid kodus haavu lakkuma. Hea meel oli selle üle, et oma sünnipäeval sai taas väljakule joosta Marleen Stokkeby, kes ka teatavasti hüppeliigese vigastuse tõttu pikalt mängudest eemal pidi olema.

Kuigi mängu järgi poleks sellist sauna kusagilt näha, tuli vastasele siiski suurelt alla vanduda. Esimesel poolajal olid just meie neiud need, kes tekitasid hulganisti väravavõimalusi. Nimelt oli esimese poolaja keskel kaks head võimalust meie ründajal Kristelil, kes seekord aga vastaste väravat lahti muukida ei suutnud. Esmalt mängiti neiu ilusate söötudega paremale äärele vabaks, kus mängija palli kontrolli alla võttis ja vasturutanud vastase väravavahist mööda lükkas, kuid nii õnnetult, et pall möödus ka puuri vasakust postist 30 cm kauguselt üle otsajoone. Kõigest paar minutit hilhem tekkis ohtlik olukord Anni pikast söödust, millele Kristel koos kaitsjatega järele jooksis ja mängijate summast mänguvahendi väravale tulistas, kuid seekord tabas ründaja küljevõrku. Paaril korral kontrollisid kauglöökidega väravahi valmsust Enelin Kannu ja Melissa Mägisalu, kuid nende löögid vaid headeks üritusteks jäidki. Vastase ohtlikumad olukorrad tekkisid samuti kauglöökidest, millest üks tabas meie põiklatti ja ülejäänud kordadel püüdis võistkonna raudvara Anne Ojala pallid kindlalt enda haardesse. Puhkusele mindi 0:0 seisult, kuigi mõlemad võistkonnad oleks hea õnne korral võinud ka mängu selleks hetkeks juhtida.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimesele. mõlemad võistkonnad üritasid, oli palju keskvälja võitlust, kui ka väravamomente, kuid esialgu kumbki naiskond nendest edu ei saavutanud. Mitmel korral püüdsid vastased Annet üllatada kauglöökidega, kui ka lühikeste söötudega üritati lahti muukida meie tavapäratut kaitseliini, kuid meie tüdrukute tegutsemine oli tasemel ja florakate üritused vaid poolvõimalusteks jäidki. Meie neiud omakorda proovisid pikkade pallidega ründajaid leida, kes omakorda püüdsid teineteist söötudega löögile mängida. Üks selline moment olekski võinud lõppeda väravaga, kui ettesöödetud palli võttis Kristel kenasti maha ja toimetas kaitsjate vahelt edasi Enelinile, kelle löök aga jäi seekord natuke nõrgaks.

Viimased 15 minutit!

Sellist lõppu senise mänguga meie neiud küll ära polnud teeninud. Nimelt õnnestus Floral 75. minutil 25 meetrilt teele saadetud pall paigutada täpselt meie värava vasakusse ristnurka. Löök oli sedavõrd täpne ja tugev, et selle tõrjumisel oli võimetu ka seni laitmatult tegutsenud Anne. Kõigest paar rünnakut hiljem ei saanud meie mängijad hakkama palli puhtakslöömisel oma karistusalast. Õigemini pall löödi küll minema, kuid nii õnnetult, et see tabas vastaste ründajat kellest pall otse meie väravasse lendas. Isegi 2:0 seisult oli näha, et tüdrukud pingutavad lõpuni ja tahavad päästa, mis päästa annab, aga seekord jäi sellest vajaka. Hoopis Flora oli see, kes meie neiud 88. minuti vasakust äärest sooritatud ülitäpse löögiga lõplikult maha murdsid. Peale kolmandat väravat oodati juba lõpuvilet, et saaks puhkama minna. Flora arvas aga teisiti. Esimesel üleminutil lisasid pealinna neiud veel ühe värva oma kontole ja seega tuligi vastu võtta valus 0:4 kaotus, mis jääb natuke kripeldama, kuna parema õnne korral oleks võinud jääda lõppseis hoopis vastupidiseks.

JK Vändra Vaprus - Tallinna FC Flora II 0:4 (0:0)

Koosseis: Anne Ojala, Mari-Liis Jaanson, Anni Ringenberg, Merit Lukka, Maigy Maasik, Kristiina Hansen (Kelli Vechterstein), Marleen Stokkeby, Britta Tšernova (Marilin Pert), Melissa Mägisalu, Enelin Kannu, Kristel Eier.

Täname külalisi Tallinnast hea õppetunni eest ja soovime neile, et edasised kohtumised meiega saaksid neile olema veel raskemad, kui oli see täna.