Nädalavahetus Pärnus

Sel nädalavahetusel kohtusid meie Vändra võistkonnad kõik Pärnu esindustega. Kui reedel pidanuks mehed pidama oma esimese õige kodumängu Vändras, siis ööl vastu mängupäeva keeras ilm vimkat ja ikkagi tuli kohtuda omaenda kodumäng Pärnu Kalevi SK-ga vastase koduväljakul.

Kui kohtumine algas ei olnud näha kusagilt, et mäng sellise skoorgia võiks lõppeda. Nimelt nagu meie meestele tavaks on saanud, siis kõigutatakse kenasti palli, aga väravad on rasked tulema. Ei olnud ka selle päeval meestel piisavalt indu ja tahtmist, et võit koju tuua. Kuigi omad võimalused olid ka meie karudel, siis tuli ikkagi vastu võtta kuiv 0:3 kaotus. Pikka aega tundus, et võidab see meeskond, kes lööb esimese värava ja nii seekord kahjuks ka läks.

Teise kohtumise sellel nädalavahetusel pidasid meie neiud, kes jällegi Pärnu kunstmurul mängisid tulise kohtumise põlise rivaali Pärnu JK II naiskonnaga. Eelmisel aastal mängiti sama võistkonnaga võõrsil viiki 1:1 ja kodus võideti kaotusseisust 2:1. Nagu eelnevad kohtumised olid näidanud, et satsid on võrdsed, siis ei erinenud ka tänane mäng eelmistest. Kui esimesel poolajal pidanuks meie neiud ära kasutama paar väga head väravavõimalust, siis teine poolaeg kuulus rohkem pärnakatele. Peale 0:0 seisuga lõppenud avapoolaega suutsid Pärnu neiud teise kolmveerandtunni 8. minutil õnnetust väravast juhtima minna. Miks õnnetust? Vastasel oli mängu jooksul kordi paremaid võimalusi skoori avada, kui see millest nad lõpuks väravasuu avasid. Nimelt värava eest läbi söödetud pallini jõudis esimesena Reili Arumäe, kes näsa õnnetult rinnaga oma värava põiklatti suunas. Sealt tagasi põrganud pall sattus aga olümpianeiu Moonika Aava jalale, kes palli kindlalt väravasse sokutas. Pole midagi, juhtub ikka! Õnneks olid seekord meie neiud niivõrd tublid, et ei lasknud pead norgu ja võitlesid lõpuni. See tasus ära, kuna mängu 78. minutil õnnestus Kristel Eieril mänguseis viigistada, peale ilusat läbisöötu keskväljalt. Järelejäänud minutite jooksul üritasid mõlemad naiskonnad mängu enda poole kallutada, kuid seekord lõpptulemuseks siiski 1:1 nagu ka eelmisel aastal. Parim võimalus võit koju tuua tuli Enelin Kannul, kes sai paar minutit enne lõpuvilet vasakult äärelt palli, kuid omaksvõtt ebaõnnestus seekord täielikut ja 1X1 olukorrast ei tulnud midagi ohtlikku. Treener kiidab sellise südika esituse puhul eranditult kõiki naiskonnaliikmeid ja loodab, et see mäng jääb järgmisteks kohtumisteks mõõdupuuks, millest kehvemini mängida enam ei tohi. TUBLI! Tänase kohtumisega lõppes ka naiste esiliiga esimene ring, peale mida paikneb meie naiskond tublil kolmandal real seitsme kogutud punktiga.

Vahepeal kohtusid meeste esiliigas jällegi samal väljakul Pärnu Vapruse esindusmeeskond ja Valga Warriori meeskond. Selles mängus oli osaliseks ka Vändra mees Ranet Lepik, kes mängu 4. minutil pärnakad juhtima viis, kuid enamat 1:1 viigist seekord välja ei mängitud.

Tänases viimases kohtumises olid vastamisi Pärnu JK Vapruse C klassi poisid ja meie 95-96 aastal sündinud poisid. Kui pärnakate hooaeg käib juba täie hooga ja nad on oma liiga kindlad liidrid, siis meie poisid pidasid oma esimese selle aasta kohtumise suurel väljakul. Kui kõiki asjaolusid arvesse võtta, siis 1:2 kaotus ei olegi teab mis häbiasi. Vastased võitsid mängu esimese pooalaja peale väikest üleolekut seisuga 1:0, mis oleks võinud parema õnne korral ka olemata olla. Teisel poolajal said ka meie poisid kohmetusest üle ja hakkasid palli omavahel paremini söötma, rääkima ja juhendama, ning sellest oli ka kasu. Nimelt peale mitmeid ilusaid rünnakuid õnnestus Rauno Feldmanil mänguseis võrdsustada. Mitmel korral tegutses vasakul äärel kenasti Gert Kivistik, kes mängis oma vastase puhtalt kiirusega üle ja sooritas ohtlikke pealelööke, kuid Vapruse väravavaht oli alati oma ülessannete kõrgusel. Mitu läbimurret tegi ka Mihkel Jürgenstein, kuid alati lõppesid tema rünnakud puuriluku süles. Hoopis pärnakad olid need, kes ühel oma harvadest vasturünnakutest skoorisid seisuks 1:2. 1x1 olukorras oli sellel korral võimetu ka Mart-Hannes Reinfeldt, kes muidu tegi üsna korraliku mängu. Üldsiselt võib esimese mänguga rahule jääda, kuid arenemisruumi on veel kuhjaga. Loodame, et poisid mõtlevad ja analüüsivad kodus oma vigu ja teevad nendest järeldusi, et järgmised ja ühtlasi tähtsamad kohtumised läheksid juba paremini.

Sellised olid meie võistkondade seekordsed kohtumised Pärnus. Järgmisena on võistlustules meie väikesed tüdrukud, kes peavad oma elu esimese võistluse maha saatuse tahtel just Pärnu Jalgpalliklubiga, kellega kohtutakse teisipäeval 11.05.2010 Eesti noorte meistrivõistlustel Vändra staadionil kell 17:00.