Mehed Seljatasid Kalevi

Kui eelmisel nädalal saadi valus 1:2 kaotus Tartu noortelt poistelt, siis eile, 5.02.2017 ootasid Tallinnas sealses EJL halliturniiri raames peetud kohtumises meie meeste esindust JK Tallinna Kalevi U21 mängijad. Saali ja jooksutrennide vahele oli see kohtumine teiseks selle aasta suure väljaku mänguks. Võib öelda, et edasiminek nädala tagusega oli märgatav ja mehed kohanesid juba paremini, kuid kindlasti on veel pikk-pikk maa minna ja ilmselt makstakse ka esimestes EMV voorudes ka pisukest lõivu vähese mängupraktika pärast. Eilne kohtumine algas võrdsete heitluses ja poolikuid võimalusi jagus mõlemale poolele, kuid pisuke mänguline ülekaal kaldus seekord pigem meie poistele. Kohe esimesel rünnakul  võinuks Vändra pallurid juhtima asuda, kuid Mihkli sööt värava esisele ei jõudnud napilt kohale, mille vastane raskustega puhtaks lõi. Kui momente, millest juhtima asuda võinuks mõlemad, siis siinkohal peab kiitma vastaste puurilukku Andrus Lukjanovit ja samuti ka meie meest Hans Naanot, kes oma tõrjete ja kindla tegutsemisega omasid meeskondi veepeal hoidsid. Poolaja lõpus kostitati meie mängumeest Maigot ka keskvälja vea eest kollase kaardiga. Poolajale mindigi 0:0 seisult.

Teine poolaeg tegi Vändra esindus korraga viis vahetust, et värskeid jalgu platsile tuua ja kõigile mänguaega anda. Vapruse mäng poolaja esimesel poolel jooksis kenasti ja natuke suudeti juurde panna ka mõtestatust ja tempot, kuid hoopis vastane oli see kes pidanuks juhtima asuma. Karistusalas liialt pehmelt tegutsenud kaitseliin lasi Kalevi noore ründaja healt positsioonilt löögile, kuid Hans oli mees omal kohal ja kena tõrje jalaga päästis meeskonna. Kohtumise 64. minutil said Vapruslased oma tahtmise, kui kena liikumise lõpetuseks mängiti Ander Paabut ilusa vaheltsööduga väravavahiga silmitsi ja meie mees saatis palli kindlalt tagumisse küljevõrku. Väravast saadud ind andis tõuke ja tahte hirmsasti rünnata ja selle tulemusena jõuti sihile 70. minutil, kui analoogsesse situatsiooni esimesele väravale mängiti Toomas Mangusson, kes palli läbi kindamehe käte värava esinurka saatis. Kahjuks peale teist väravat muututi natuke lohakaks ja lasti mängu sisse ka vastased ja karistus ei lasknud kaua oodata. Üheksa minutit enne lõppu edestas vastase ründaja meie kaitsjaid ja saatis paarilt meetrilt palli värava ülanurka. Väravale eelnenud olukorras tehti rumal viga keskväljal omades ise palli, mille võib julgelt liigitada lohakuse alla. Matši lõpus käis pall ühe värava alt teise alla, kuid kumbi meeskond rohkem raami ülesse ei leidnud. Seega selle aasta esimene võit tulemusega 2:1 JK Vändra Vaprusele.

Järgmise kahe nädala jooksul esindab Meie meeskonda turniiril duubelvõistkond Pärnust ja meie poistel on ees ootamas selle talve raskeimad treeningud. Nädal enne hooaega kohtutakse viimases hallimängus Esiliigasse tõusnud Tartu JK Welco esindusega, kes eile kaotas samuti liiga kõrgemale naasnud FC Kuressaare meeskonnale tulemusega 1:3.

Koosseis

I poolaeg: Hans Naano, Martin Pärn, Maigo Vaakmann, Toomas Eier, Mattias kapral, Aare Avila, Rein Kontus, Gerth Kaas, Jaanus Jõulu, Mihkel Jürgenstein, Albert Anissimov.

II Poolaeg: Hans Naano, Martin Pärn, Maigo Vaakmann, Toomas Eier, Jargo Pert, Aare Avila, Ranet Lepik, Ander Paabut, Greger Könninge, Toomas Mangusson, Mihkel Jürgenstein

Kalevi noortele palju edu ja meie poistele raskeid trenne!