Mehed alustasid võidukalt!

Laupäeval, 09.04.2011 algas Vändra JK Vapruse meestele selle aasta liigahooaeg avamänguga Keilas sealse Jalgpalliklubi vastu. Et tulemas on keeruline hooaeg näitas juba esimene mäng, kuna võit tuli vägagi raskelt. Kohtumine algas külalismeeskonna selge ülekaaluga ja kohe kohtumise alguses omasid meie poisid häid väravavõimalusi, kuid kahjuks ei suudetud süllekukkunud momente edukalt realiseerida. Kuna pall oli peamiselt Vändra valduses ja kodusats käis üle poole väljaku vaid palli taga ajamas, siis võis arvata, et tulemas on kerge jalatuskäik ja värav on vaid aja küsimus. Kui lisandus ka hooaja avavärav peale ilusat kombinatsiooni Indrese jalast , tundus, et kõik on lill. Kuid see oli alles algus. Peale pisikest pusimist õnnestus Vändra karudel välja teenida nurgalöök, mis otsustati kiirelt lahti mängida. Hiljem selgus, et selline üritus oli üleliija rutakas, kuna ohu tekitamise asemel tekitati vale sööduga oht hoopis endale. Nimelt võitsid vastased palli ja liikusid sellega kiirelt meie värava suunas. Kiire kontrarünnaku tulemusena lõi vastase ründaja nahkkera Toivo Teetsmanni puuri seisuks 1:1. Peale väravat said Keila pallurid sedavõrd kindlust ja tahet juurde, et vaid paar minutit hiljem lendas nende löök meie poiste kaitstud väravalatti. Ainult õnn päästis seekord halvimast. Peale pisikest peataolekut kosusid ka vaprusased luues ise mitmel korral ohtlikke momente. Parima võimaluse luhtas Ranet Lepik, kes peale Põder Indrese läbimurret ja kena söötu ei suutnud palli mõnelt meetrilt väravasse toimetada. Paaril korral tegutsesid aktiivselt ründes Mihhail Kravtšenko ja Toomas Eier, kuid kahjuks väravani kumbki noormes seekord ei jõudnudki. Poolajale mindigi üsnagi võrdsete heitluses seisul 1:1.

Teisel poolajal vahetati välajkule Alfred Vesselov, kelle mäng tõi keskväljale kindlasti jõudu ja rahulikkust juurde, millest esimesel poolajal kuhjaga puudu jäi. Pall hakkas taas paremini Vändra poiste vahel liikuma ja ei rapsitud enam üleliia kiirustades, mille tulemusena tekkis ka mitu head võimalust. Esmalt teeniti mitu nurgalööki järjest, kuid vastane suutis kõik üritused edukalt nurjata. Paaril korral prooviti väravavahi valvsust kauglöökidest, kuid need olid seekord kas armetud või ebatäpsed. Korra ei suutnud Ranet puurimeest üle mängida 1vs1 olukorras. Olukorrale eelnenud Artur Ojala sööt oli antud ülima täpsusega. Mõned minutid hiljem aga suutsid Vändra pallimehed taas juhtohjad enda kätte haarata. Sarnaselt esimesele poolajale murdis äärelt läbi Indres Põder, kes leidis väravaesiselt ründesse nihkunud Ranet Lepiku, kes palli seekord peaga õnnega pooleks värvava tahanurka toimetas. Olenemata eduseisust püsis mäng endiselt võrdsete heitluses. Vastasel tekkisid väravavõimalused peamiselt kauglöökidest, kuid Toivo Teetsmann oli mees omal kohal. Kuigi mängupilt oli Vändra Vapruse poolt vägagi rabe, võib meestele siiski kiitust avaldada, kuna võideldi lõpuni ja saavutati üle mitme aasta hoaaja esimes kohtumises vajalik võit.

Täname Keila JK meeskonda võitlusliku mängu eest ja soovime neile edasistes voorudes edu!

Oma järgmise kohtumise peavad meie poisid juba pühapäeval, 17.04.2011 kell 12:00 ajutisel koduväljakul, mis on seekord Pärnu kunstmuru. Vastaseks on Kärdla Linnameeskond, kes sai esimest mängust tabelisse kirja viigipunkti PSK Alexela käest. See, kus Vändra võistkonnad suvisel ajal oma kodumänge pidama hakkavad, selgub lähiajal, kuna pole veel selgunud, kas kodune Vändra staadion läheb sellel aastal remonti või mitte.

Your rating: Puudub Average: 4 (2 votes)