Kalev pandi pikali!

Kui viimastel aastatel on pidanud madistama Tallinna kalevi esindusmeeskonnaga, siis möödunud nädalavahetusel heitlesid meie mehed sama klubi järelkasvuga ehk U21 meeskonnaga. Enne kohtumist oli teada, et olenemata viimasest tabelireast vastane meile midagi kergelt ei kingi ja seda tõestasid nad oma esimese poolaja 0:0 seisuga kõigile. Kuigi Vändra mehed kontrollisid mängu ja omasid ilmselget ülekaalu, siis vastase kontrad olid need, mis aegaajalt peavalu valmistasid ja parema õnnestumise korral ka meie mehed kaotusseisu oleks võinud jätta. Kaitseliini ja Hansu hea mäng hoidis meeskonda vee peal kuid samas teeb endiselt muret võimaluste tekitamine ja nende realiseerimine. esimese poolaja eredamad hetkel olid hoiatuskaartide välgutamised Raneti ja Maigo ees, kuid ülejäänud mäng oli suhteliselt ümmargune ja otsiv. Nagu öeldud ei suutnud meie poisid oma ülekaalu väravaks esimesel poolajal vormistada ja seisult 0:0 mindi puhkama ja arupärimisele ning sõjaplaani ümbertegemisele.

Teine pooaleg võeti riietusruumist kaas õpetussõnad ja mäng elavnes. Kohe pooalaja alguses suutis oma värava ja võistkonna pingetest vabastada Toomas Mangusson, kes kaitsjate vahelt punuma sai ja palli kindlalt võrku saatis. Peale väravat saadi peale korralik srve ja käima pandi selle hooaja parim mängumasin, mis küll endiselt tõrgub tublisti, kuid näitab paranemise märke mäng mängult, kuid olenemata headest võimalustest jõuti sihile alles 77. minutil, kui Kaarel Saaremets löögile mängiti ja mees suutis vasturutanud kindamehest mänguvahendi mööda saata värava tagumisse alanurka. Teine värav aga tegi meeskonna lohakaks ja sellest võimalusest haarasid kinni kohalikud pealinna poisid, kes kohtumise lõpuminutitel suutsid meie satsi oma poolele suruda ja näidata samuti üsnagi korralikku jalgpalli. Samas unsustasid vastased oma tegevusega iseenda seljataguse, kust nüüd hoopis Vändra mängijad kasu lõikasid ja kahe kontra pealt veel kaks kolli kõmmutasid. Esmalt oli teistkordselt täpne Kaarel Saaremets ja kohtumise üleminutil skooris peaga mängu lõpetuseks 4:0 seisuks Martin Pärn.

Kuigi Kalevi üle võeti näiliselt selge seljavõit, siis liialt eufooriasse sattuda ei tasu, kuna saalitrennid kestavad veel pea kuu lõpuni, mis tähendab, et oma tõrkuvat mootorit suurel väljakul saame endiselt timmida vaid mängudes. Sellest olenemata on võidu üle hea meel ootame juba suure õhinaga oma järgmist vastast Viimsi JK-d, kes võõrustab meid tuleval pühapäeval kell 19.00 Viimsi staadionil. Suure tõenäosusega jookseb vastaste leeris väljakule ka Vändras jalgpalliteed alustanud Ott Ottis, kes tänaseks on endale pesa leidnud just Viimsi võistkonnas.