Hooaja esimene võit oli magus

Täna toimus Viljandi kunstmurul II liiga kohtumine Viljandi JK Tulevik II ja meie Vändra meeste vahel. Enne tänast olid mulgid esimesed, Vapruse poisid aga kahe punktiga eelviimasel real.

Tänane mäng algas rahulikult. Viljandi püüdis hõivata ohjasid, kuid ka meie poistel oli võidunälg sedavõrd suur, et ilma võiduta ei tahtnud keegi koju sõita. Kõik pingutasid algusest lõpuni ja eranditult iga mees väljakult püüdis anda endast kõik. Mängu esimesed ärevad momendid toimusid aga ikkagi meie poiste värava all, kui vastased suutsid palli meie karistusalla saata. Toivost lahti põrganud pallini jõudis esimesena vastaste pikk ründaja Jaanus Sirel, kes üritas kera peaga üle meestesumma tõsta, kuid joonelt tõrjuti löök tagasi. Tuleviku mehed üritasid veel saginast edu saavutada, pall põrkas siia sinna, kuid lõpuks suutis Oliver palli kastist puhtaks lüüa. Mängu 14. minutil õnnestus Vändra poistel kena rünnak. Kaitses võidetud pall toimetati kiirelt paremasse äärde avanenud Indresele, kes oma vastasest möödus ja tegi kena tsenderduse värava eest läbi. Sööt oli sedavõrd hea, et ei ulatanud selleni ei vastaste väravaht, ega ka kaitseliin. Vasakust äärest väravaesisele rutanud Gerth Kaas'il ei jäänud muud üle, kui pall lihtsalt võrku lükata, millega noormees avas meeste liigas oma väravate arve. Vaid paar minutit hiljem tegutses taas paremal äärel kenasti Artur Ojala, kes kenasti sai hakkama oma vastasega, söötis kastis seigelnud Ranetile, kes omakorda aga ebaõnnestus löögil täielikult. Üldiselt vallati korralikult mänguvahendit ja tekitati häid võimalusi, kuid ka vastased ei leppinud seisuga ja üritasid veel poolaja lõpus vastuväravat. Õnneks oli meie kaitseliin täna heal tasemel ja mulkide üritused lõpetati juba eos. Vastaste parimateks võimalusteks jäi nii esimesel, kui ka teisel poolajal nurgalöögid ja karistuslöögid, mis tekitasid vändrakatele peavalu. Korra sekkus hästi mängu puurivaht Toivo, kes tõrjus nurgalöögi järel peaga ristnurka suunatud palli. Peale ilusat söödumängu mängu 38 minutil mängiti üks-üks olukorda meie suurim väravakütt Indres Põder, kes väravahist mööda mängis, kuid siis hoo maha võttis. Joonele rutanud kaitsja segas lööjat sedavõrd, et sooritus ebaõnnestus ja pall lendas  napilt värav vasakust nurgast mööda. 41. minutil teenisid meie poisid järjekordse nurgalöögi. Lööki asus sooritama esimese värava autor Gerth, kes palli kenasti tahaposti keerutas. Mees õigel kohal oli Mihhail Kravtšenko, kes näsa peaga võrku sahistas. Poolaja lõppedes enam miskit ohtliku kummagi värava all ei sündinud ja puhkama mindi Vändra 2:0 eduseisul.

Nagu arvata oli tulid Viljandi poisid teisele poolajale peale palju tõsisemalt. Kohe haarati initsiatiiv ning üritati leida kiiret väravat, et mängu tagasi tulla. Enamasti otsiti edurivis kõiksugu söötudega Sirelit, kes pidi siis nahkera oma valdusesse saama või siis kiiresti kaaslastele edasi mängima. Meie kaitsjad olid selleks kenasti valmis ja said pika ründaja markeerimisel korralikult hakkama. Kuigi oldi enamjaolt väikese surve all, siis omad võimalused tekkisid ka Vapruse mängijatel. Esmalt pääses karistusala joonel löögile Ranet, kelle löök võttis vastasest põrke ja lendas nurgalöögiks. Seejärel tekkis kahel korral väravavõimalus Ander Paabutil. Kena kombinatsiooni lõpetuseks tegutses ründaja kenasti lüües palli mööda vasturutanud väravavahist. Tundus, et pall on juba väravas, kuid kaitsja pingutus tasus end ära. Nimelt pallile järele rutanud kaitsja suutis palli joonelt ära lüüa. Paar minutit hiljem suutis sama mees tulistada väravale korraliku kahurikuuli 25 meetrilt. Vaid suur õnn ja värvavahi superhea tegutsemine päästis Viljandi halvimast. Aga kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Mängu 75. minutil õnnestus Tuleviku duublil peale korralikku seinamängu meie kaitsjad üle mängida. Meeskonda ei suutnud seekord päästa ka väravavaht Toivo, kellest pall mööda võrku löödi. Järelejäänud minutite jooksul üritasid vastased kõvasti. Vändra poisid olid täna aga mehe eest väljas ja pidasid Viljandi tugevale survele lõpuni vastu. Hoopis Indres oli mees, kes 90. minutil pinged maha võttis ja kolmanda värava Tuleviku võrku kõmmutas. Kohtuniku lõpuvile kõlades võisid meie mehed rõõmu tunda võidu üle, mida tuli oodata koguni kuus ametlikku mängu. Tänase võiduga seniste liidrite üle tõusis JK Vändra Vaprus tabelis viiendale reale.

Tulemus: Viljandi JK Tulevik II - Pärnu JK Vaprus II 1:3 (0:2)

Väravad: 75. Raiko Mutle - 14. Gerth Kaas, 41. Mihhail Kravtšenko, 90. Indres Põder

Hoiatused: 29. Raido Roman, 88. Simon Lukka (mõl. Tulevik)

Koosseis: Toivo Teetsmann, Mihhail Kravtšenko, Indrek Oja, Toomas Eier, Jaagup Valma (Rein Kontus), Oliver Ojala, Ranet Lepik (Sirmo Ambos), Karel Otto, Gerth Kaas (Toomas Mangusson), Indres Põder,  Artur Ojala (Ander Paabut).

Vahetuses: Hans Naano, Ander Paabut, Alfred Vesselov, Egert Sults, Rein Kontus, Sirmo Ambos, Toomas Mangusson.

Tänud Viljandi JK Tulevik II meeskonnale väga hea mängu eest ja soovime neile edasiseks korralikke esitusi.