Hooaeg lõpetati võidukalt!

Nädala eest pidasid meie klubi II liiga pallurid oma selle aasta viimase kohtumise liigas, kuhu alles eelmisel aastal tõusti. Viimase mängu eel oli olemas teoreetiline võimalus lõpetada niigi edukas hooaeg kogunisti kolmandal tabelireal, kuid selleks tuli just sellel positsioonil paiknenud FC Elva meeskond kindlalt võiduga üle mängida. Et ülesanne ei olnud kergetekillast oli teada juba enne kohtumist, kuid mängule sõideti siiski ainult võidu järele.

Kohtumine algas selgelt paremini külalistele Elvast. Ei saa öelda, et vastane rohkem palli valdas, kuid meie poistel oli mänguvahendiga vastase poolele harvem asja ja seega tundus alguses, et viik sellest kohtumisest oleks päris hea tulemus. Mida aeg edasi, seda rohkem suudeti ka ise korda saata ja kuigi Elva mängijad olid mitmel korral ohustanud Vändra kaitstud väravat, siis esimese väravani jõudsid hoopis kohalikud karupallurid. Toomas Eieri karistusalasse saadetud kaarpall leidis sealt ülesse paremääre Mihhail Kravtšenko, kes adikera tugevalt ja täpselt ning üllatavalt segamatult värava tagumisse nurka saatis. Peale väravat toimus väljakul vaid võrdsete heitlus ja väga palju häid momente, millest punktilisa loota, ei tekkinud kummalegi poolele. Külalised üritasid peamiselt läbi murda oma vasakult ja meie paremalt äärelt, kuid selleks oli meeskond juba enne kohtumist valmistunud ning sellega neil meid üllatada ei õnnestunud. Tublisti markeeris Maigo vastase ohtliku mängumehe Jürgen Kuresoo, mis oli ka üks mängu eduka lõpetamise võtmemomente. Esimese poolaja viimasel minutil tekkis Vaprusel võimalus eduseisu suurendada kiirel vasturünnakul, kuid pall maandus siiski viimase mehe kinnastes. Kaaarel Kaarlimäe löögile tegid kena eeltöö Indrek Oja ja Ranet Lepik.

Teine poolaeg kujunes aga täielikult Vändra meeste hullamiseks. Järjest närvilisemaks muutusid vastaste keskväljamehed, kes kordamööda korralikke hoope jagama hakkasid, kahjuks mitte pallile vaid peale olukordasid vastu mängijate jalgu. Kui poolaja keskel Artur Ojala veel puurilukust mööda mängis ja palli tühja väravasse 2:0 seisuks lõi, läks kohati mäng ikka väga inetuks. Toorutsemine ei jäänud märkamata ka õigusemõistjal, kes pidi mitmel korral kollast kaarti lehvitama. Tõele au andes ei jätnud FC Elva jonni ja üritas kõigest väest lõpuni. Korra jõuti ka väravale väga lähedale, kuid Kuresoo ebaõnnestus peale ilusat soolot löögil täieikult. Poolaja lõpus õnnestus JK Vändra Vaprusel külaliste suure abiga veel kolmas koll ka ära koksata ning sellega oli mängu saatus otsustatud. Väravalööjaks oli taas Miša, kes napsas väravavahi eest tallaga palli ja lasi sellel seejärel lihtsalt puuri veereda. Viimased kümme minutit veeretati palli lihtsalt jalalt jalale ja kohtuniku vile kõlades võis käed taevasse tõsta, sest esmakordselt maanduti poodiumi kohal, mis hooaja eel küll eesmärgiks seati, kuid mille saavutamine tundus väga-väga raske. 3:0 ja kolmas koht kokkuvõttes vallandas nii mõnelgi mehemürakal sellised emotsioonid, mis jäävad kauaks meelde.

Enne viimast kohtumist oldi juba kindlustatud sportlikus mõttes koht aste kõrgemal ehk esiliiga B tasandil (Eesti 30 parima meeskonna seas), mille üle kõik mängijad ja kogu klubi suurt uhkust võib tunda, kuid seda, kas ka reaalselt ajalugu tegema hakatakse on veel suure küsimärgi all, kuna esiliiga nõudmised ja kulud ligikaudu kahekordistuvad võrreldes II liigaga ning sellist eelarvet kokku klopsida saab olema ikka väga raske. Õnneks on seni paljud kohalikud meie poiste tegemsi tublisti toetanud ja siinkohal tahaks neid kõiki käsi südamel tänada, kuna ilma abita poleks võimalik sellisel tasemel sporti teha.

Oma hooaja lõpetasid ka C klassi pallurid. Viimane kohtumine võideti, kuid seda ilma mänguta, kuna külalised Tartust kohale ei sõitnud. Loobumisvõit FC Heliose üle tähendas aga seda, et meie selle vanuse pallurid lõpetasid hooaja tubli teise kohaga, mis ka nende poiste jaoks oli tubli saavutus. Esimene aasta suurel väljakul õpetas poistele väga palju päris jalgpalli kohta ja samm edaspidiseks on kindlasti tehtud. Kuigi kogu meeskond tegi kokkuvõttes tubli tööd, siis esile tuleb tõsta Harrise Jürissaare ja Martin Pärna tabamusi, mis aitasid meeskonda võitudeni. Kahe peale lõid mängijad kokku 32 väravat meeskonna 36-st.

JK Vändra Vaprus tahab tänada kõiki, kes aitasid meie klubi sellel aastal oma unistusi ellu viia. SUURED TÄNUD!

Your rating: Puudub Average: 3.5 (2 votes)