Esimene kodumäng võõrsil lõppes Vändrale võidukalt!

Täna, 15.04.2015 kohtus JK Vändra Vaprus oma esimeses niiöelda kodumängus Pärnu kunstmurul FC Kuressaare esindusega. Enne kohtumist olid meeskonnad kogunud senistest kohtumistest vastavalt kuus ja ühe silma. Eelneval hooajal neljal korral omavahel mõõtu võtnud satsid olid kõikide näitajate poolest võrdsed ja võrdsete heitlust võis oodata ka tänaselt mängult.

Kohtumine algas pisut paremini külaliste esituses, kes said palli kenasti liikuma ja teenisid ohtralt nurgalööke, kuid Vändra võitles vihaselt ning ühise töö viljana suudeti kõik tekkinud ohud neutraliseerida. Mida minut edasi, seda ladusamaks muutus ka Vapruse palli liigutamine ja aina rohkem hakati leidma ründajaid, kes kõrgele tõusnud kaitseliini taha söötu ootasid. Ühest sellisest olukorrast, kus Kure kaitseliin jälle väga kõrgel mängis, leidis kaitsest pika sööduga Marco ees seigelnud Toomase, kes võidujooksus eelise sai ning vasturutanud puurimehest mänguvahendi kenasti mööda suunas, seisuks 1:0. Edasi tagasi mäng sai kesta veel kümmekond minutit, kui sama mees teistkordselt äärelt tulnud söödu 26. minutil kaitsjate vahelt sisse koksas. Lähedal olid ka saarlased ühe tagasi löömisele, kui Margus Rajaver adikera kauglöögist posti virutas, kuid talle õnnetult, samas Vändrale õnnelikult, sealt edasi üle otsajoone lendas. Veel poolaja lõpus teenis karistuslöögi kodumeeskond, kelle mängija Alfred Vesselov palli kenasti kokkulepitud kohta keerutas ning mees omal kohal oli Rasmus Alles, kes õnnega pooleks, kuid väga ilusasti palli värava ülanurka suunas. Poolaeg 3:0 Vändrale jalutasid mõlemad meeskonnad riietusruumi.

Teine poolaeg algas väga tempokalt. Kure otsis oma mängu ja teed värava suunas ja samas Vändra ihkas oma neljandat, et mängu saatus lõplikult otsustada. Neljas ka tuli, 5. minutil, kui Toomas Mangussoni sööt karistusalas Raneti leidis, kes uhkes üksinduses palli enesekindlalt võrku lõi. See oli hetk, kus võis ennast juba julgemalt tunda ja kuna pühapäeval uus mäng ootamas võis vahetuste virrvarr peale hakata. Lühikese aja jooksul tehti viis kiiret vahetust ja just vahetusmees Kaarel Saaremets oli see õnnelik, kes oma esimese Esiliiga kolli ära lõi. Keskväljalt saadud söödu tõstis mängumees kenasti üle kindamehe seisuks 5:0. Kuressaare oli löödud, kuid üritasid siiski oma auväravat, millele nad mitmel korral lähedal olid. Meie puurilukk, kes pea terve kohtumise vatt suus hiilgetõrjeid tegi, suutiski oma seljataguse lõpuni puhtana hoida. Peale kohtumist sõitis aga mängumees traumapunkti, kuna mängu alguses ründajaga kokkupõrke tagajärjel hammastest läbitud alahuul tuli kokku õmmelda. Kuigi poolikuid võimalusi tekkis mõlemal võistkonnal ka kohtumise lõpu eel, kirjutati kolm võidupunkti tulemusega 5:0 JK Vändra Vapruse kontole.

Oma järgmise kohtumise peavad meie pallurid juba selle nädala pühapäeval, kui sõidetakse Kiviõlisse külla eelmisel aastal pinnuks silmas olnud Kiviõli Irbise meeskonnale. Hoia omadele pöialt!

Koosseis: Hans Naano, Mihhail Kravtšenko, Toomas Eier, Marco Lukka, Maigo Vaakmann, Karel Otto, Alfred Vesselov, Ranet Lepik, Rait Sõrmus, Rasmus Alles, Toomas Mangusson.

Vahetuses: Veiko Põldemaa, Artur Ojala (53. min), Ott Midenbritt (60.min), Mihkel Jürgenstein (60.min), Oliver Ojala (63.min), Kaarel Saaremets (78.min)

Tänud vastasele ja kohale tulnud publikule, kellega kohtume staadionitel kindlasti veel!

Your rating: Puudub Average: 1 (1 vote)