Aastalõpukalt tagasi tühjade kätega!

17.detsember alanud Eesti Jalgpalli Liidu korraldataval Aastalõputurniiri esimese peva lõpetas IV liiga teine turniir. Ka JK Vändra Vaprus sai õiguse osaleda antud turniiril oma teise esindusega. Turniiril oli kokku 16 meeskonda, kes oli jagatud nelja alagruppi. Vaid grupi võitjad said pääsu poolfinaalidesse, kuid kahjuks pidid meie poisid kõige napimalt oma alagrupis teiseks jääma. Esimeses kohtumises lepiti 1:1 hilisema finalisti JK Tallinna Kalev Juunioriga. Värava autor selles mängus oli Artur Ojala. Viigivärav sündis kõigest 20 sekundit enne kohtumise lõppu. Mängu viimasel sekundil oli hea võimalus esimese värava autoril ka võit koju tuua, kui koos lõpusireeniga maandus noormehe pealöök väravavahi jalgadesse. Teiseks vastaseks oli taas Tallinna punt FC Sparta. Kuigi vastane asus kohtumist kiiresti vaieldavast penaltist juhtima, suutsid meie poisid ennast koguda ja kiire vastuvärava sepistada. Värava autoriks taas Artur Ojala. Ei möödunud palju aega, kui Karmo Pankov omad juba ilusa löögiga 2:1 juhtima viis ja Elvis Lind oma sooritusega koguni kaheväravalise eduseisu sepistas. Kohtumise viimastel minutitel suutis ilusasti surmata kõrge kaarpalli Jaanus Jõulu, kes ka enda esimese värava posti põrkest kirja sai. Päris viimasel minutil suutsid ka vastased ühe kontrarünnaku väravaks vormistada ja seega 4:2 Vändra poiste paremusega kohtumine lõppeski. Viimasest alagrupi mängust vajasid meie mängijad võitu Tartu FC Fauna üle ja seda kaheväravalise vahega, kuna just niipalju väravaid olid Kalevi mängijad rohkem löönud. Mäng algas külma vihmana, kuna Tartu meeskond asus kohe esimestel minutitel mängu 1:0 juhtima. See tähendas, et vaja lüüa 10 minutiga koguni kolm väravat ja enda väravasse rohkem palle lubada ei saa. Kui mängida oli jäänud veel kolm minutit, sooritas Artur Ojala korraliku pommlöögi, mis ka seisu viigistas. Väravast indu saanud vändrakad hakkasid aina tormakamalt ka teist otsima ja selle nad õnnega pooleks ka said. Arturi löök tabas Karmo Pankovi, kellest juba pall 2:1 seisuks lendas. Viimasel minutil pandi peale korralik turmtuli. Edasipääsuks vajati ju veel vaid ühte väravat, mis tõele au andes ei jäänudki väga kaugele. Paarkümmend sekundit enne lõppu meisterdati rünnak, mille käigus kolisesid väravaraamid kolmel korral, kuid meie kahjuks pall siiski väravasse teed ei leidnud. See aga tähendas, et edasipääsust jäi puudu vaid üksainus värav ja tagasi koju sõideti mängugi kaotamata grupi teise kohaga.